23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Tarih : 22/04/2016

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

Ulusal Egemenlik, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 96.yılını kutlamaktayız.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM, vatanın kurtuluşu ve  yeni bir devletin kuruluşuna öncülük etmiş, ortada külleri kalan Osmanlı İmparatorluğu’ndan çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti yaratmıştır.

TBMM’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 günü; büyüyen, gelişen, insan hakları ve özgürlükleri benimseyen Türkiye’nin temelinin atıldığı tarih olmuştur.

İnsan haklarına dayalı, din ve devlet işlerini birbirinden ayıran  özgürlükçü bir devlet yapısı Mustafa  KemalATATÜRK’ün öncülük ettiği inkılap yasalarının çıkarılması ile sağlanmıştır.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, bağımsızlığın ve egemenliğin temel yapıtaşı olarak gördüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu bu önemli tarihi, ülke istikbalinin mimarları olarak gördüğü çocuklarımıza atfetmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, egemenliğin millette olduğunun vurgulandığı bir gün olmasının yanı sıra dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşliğin paylaşıldığı bir bayramdır.

Teksif Sendikası olarak, şanlı tarihimizin önemli bir sayfasını oluşturan bu anlamlı  bayramı çocuklarımız ve milletimiz adına en içten duygularla kutluyoruz.

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 8. 9. 10. [»] [»»]