23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Yayın Tarihi : 22/04/2019

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

Ulusal Egemenlik, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99.yılını büyük bir gurur ile kutlamaktayız.

 

23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM, vatanın kurtuluşu ve  yeni bir devletin kuruluşuna öncülük etmiş, Osmanlı İmparatorluğundan çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti yaratmıştır.

 

TBMM’nin kurulduğu 23 Nisan 1920; büyüyen, gelişen, insan hakları ve özgürlükleri benimseyen Türkiye’nin temelinin atıldığı tarih olmuştur.

 

İnsan haklarına dayalı, din ve devlet işlerini birbirinden ayıran  özgürlükçü bir devlet yapısı Mustafa  Kemal’in öncülük ettiği inkilap yasalarının çıkarılması ile sağlanmıştır.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, egemenliğin millette olduğunun vurgulandığı bir gün olmasının yanı sıra dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşliğin paylaşıldığı bir bayramdır.

 

Teksif Sendikası olarak, şanlı tarihimizin önemli bir sayfasını oluşturan bu anlamlı  bayramı çocuklarımız ve milletimiz adına en içten duygularla kutluyoruz.

TEKSİF SENDİKASI

GENEL YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 17. 18. 19. [»] [»»]