25 KASIM ÖYKÜ VE ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Yayın Tarihi : 15/12/2021

25 KASIM ÖYKÜ VE ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

            Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü olan 25 kasım etkinlikleri kapsamında sendikamız tarafından düzenlenen “Öykü ve Şiir” yarışmasında, birinci ikinci ve üçüncü seçilen üyelerimiz, 15 kasım 2021 Çarşamba günü Genel Merkezimizde ödüllerini aldı.

            Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulumuzun katılımıyla düzenlenen ödül töreninde, Genel Başkanımız Nazmi IRGAT bir konuşma yaptı. Kadınların evde eş, iş yerlerinde ise çalışma arkadaşları olduğunu belirten Genel Başkan IRGAT, “kadına yönelik şiddet olaylarının her türlüsünü, hangi şart ve nerede olursa olsun şiddetle kınıyorum, kadına karşı şiddet olayları ilkel toplumların sergilemiş olduğu, sosyolojik bir toplumsal ayıptır” dedi. Sözlerine “benim eşim de çalışma hayatındaydı, o nedenle her iki eşin çalışmasının zorluklarını da iyi biliyorum” diyerek devam eden Nazmi IRGAT, günümüzün ekonomik şartlarında artık eşlerin her ikisinin de çalışmasının bir mecburiyet haline geldiğini söyledi. “Son bir aydır asgari ücret ile yatıp asgari ücret ile kalkıyoruz” diyen Genel Başkan IRGAT, “ümit ediyorum ki ülkemiz için çalışanlarımız için uygun bir rakam belirlenir. Ancak belirlenecek asgari ücreti, bir toplu pazarlık ücreti gibi anlayanlar var, bu çok yanlış, asgari ücret bir taban ücrettir ve bir ailenin bu ücretle geçinmesi mümkün olamaz” dedi. Öykü ve şiir yarışmasına katılan bütün üyelerimizi tebrik eden Nazmi IRGAT, “içinizdeki o büyük cevherleri paylaştınız, hepinizin emeğine, duygularına sağlık” dedi.

            Genel Başkanımızın konuşmasının ardından “Öykü ve Şiir Yarışması” kazanlarına ödülleri takdim edildi. Yarışma birinci olan Lüks Kadife çalışanı Elif KAYA’ya ödülünü Genel Başkanımız Nazmi IRGAT takdim etti. İkinci olan Orta Anadolu çalışanı üyemiz Emine DOĞAN ödülünü Genel Sekreterimiz Şaban GİRGİN’den alırken, üçüncü olanlardan Bahariye Mensucat Çalışanı üyemiz  Elif KOÇ’a Genel Mali Sekreterimiz Adil ATİLA, Erak Giyim çalışanı Aylin GÜLER’e ise Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin ÇELİK tarafından ödülleri takdim edildi.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 17. 18. 19. [»] [»»]