ADİDAS TÜRKİYE OFİSİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI
Yayın Tarihi : 07/02/2024

ADİDAS TÜRKİYE OFİSİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

 

Sendikamızın yaklaşık altı aydır teşkilatlanma çalışmalarının sürdüğü Adidas üreticisi Gelal Çorap A.Ş.’de işlenen insanlık suçlarını dile getirmek adına 7 Şubat 2024 Çarşamba günü İstanbul’da bulunan Adidas Türkiye Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı. Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Ersin Çelik’in yaptığı basın açılmasına, TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Temsilcisi, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, üyelerimiz ve sendika uzmanlarımız katıldı.

Basın açıklamasında Gelal Çorap A.Ş.’de Adidas’ın ve temsilcisinin sendikalaşmayı engelleyerek çalışanların en temel anayasal hakkı olan örgütlenme özgürlüğüne engel olduğunu dile getirdi. Gelal Çorap A.Ş.’de Adidas’ın sosyal uygunluk kurallarının hiçe sayıldığına dikkat çeken Çelik “ne yazık ki Adidas bu duruma göz yumuyor, Adidas’ın temsilcisi de işyerine akıl vererek sendikalaşmanın önünü kesmeye yardımcı oluyor” dedi. İlerleyen zamanda eylemlerin artarak devam edeceğini de belirten Ersin Çelik’in açıklamasından sonra TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Temsilcisi ile sendikamız Teşkilatlandırma Uzmanı ve Genel Başkan Danışmanı Bayram Erdoğan’da açıklamada bulundu.

Zafer, Gelal Çorap çalışanlarının olacak;

Gelal Çorap çalışanları hak ettikleri toplu iş sözleşmesine kavuşacak…

 

#adidas #gelalişçileri #AdidasTürkiye #sendikalhaklar #ekmekbarışözgürlük #IndustriAll #Industriallgu #fairlabor #Industrialleu

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 20. 21. 22. [»] [»»]