Avrupa Sanayi İşçileri Sendikası IndustriAll European Trade Union İcra Kurulu Toplantısı Gerçekleşti
Yayın Tarihi : 25/05/2022

Avrupa Sanayi İşçileri Sendikası – IndustriAll European Trade Union İcra Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

 

 

            Üyesi olduğumuz Avrupa Sanayi İşçileri Sendikası – IndustriAll European Trade Union İcra Kurulu Toplantısı 24-25 Mayıs 2022 tarihlerinde İsveç'in başkenti Stockholm’de gerçekleşti.

            İcra Kuruluna İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde katıldı. Bakan Linde konuşmasında, Rusya'nın Ukrayna’yı haksız ve hukuksuz bir şekilde işgali üzerine konuştu. İsveç'in de olası bir Rusya saldırısından tedirgin olduğuna değinen Ann Linde, bu nedenle ülke olarak NATO üyeliğine başvurduklarını söyledi.

            İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde’nin konuşması ardından gündem başlıklarıyla devam eden İcra Kurulu ilk günkü toplantısının öğleden sonraki oturumuna, İsveç Ticaret Bakanı Karl-Petter Thorwaldsson katıldı. Aynı zamanda eski bir sendikacı olan Bakan Thorwaldsson, Avrupa ve dünya genelinde sendikalı olmanın önemine vurgu yaparak, ülkenin genel ekonomik durumu hakkında birtakım bilgiler paylaştı.

            İcra Kurulu toplantısının ilk günü, İsveç sendikalarının ev sahipliğinde, eski bir sendikacı olan İsveç Eski Başbakanı Stefan Löfven’in de katılımıyla akşam yemeğiyle son buldu.

            Gündem maddelerinin görüşülmesiyle süren Avrupa Sanayi İşçileri Sendikası – IndustriAll European Trade Union İcra Kurulu Toplantısı 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü son buldu.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 17. 18. 19. [»] [»»]