BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 13/06/2019

BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

 

            Sendikamız 22. Devre 1. Dönem Başkanlar Kurulu 13 Haziran 2019 Perşembe günü Ankara’da Genel Merkez toplantı salonunda Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulumuz, Şube Başkanları ve sendikamız uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti.

            Başkanlar Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT konuşmasına geçtiğimiz Nisan ayında zamansız olarak aramızdan ayrılan Isparta Şube Başkanı Merhum Ali YILMAZ’ı anarak başladı. Teksif Sendikası olarak Türk sendikacılık hareketine uzun yıllardır emek yanlısı ve namuslu politikalarla hizmet edildiğini ifade eden Genel Başkan IRGAT, “ancak ne yazık ki ülke olarak ve emek hareketi olarak hak ettiğimiz yerde değiliz, ülkede ne yazık ki adı konulmamış bir kriz ar” şeklinde konuştu. Bizim insanımızın, bizim emekçimizin yüksek bir yaşam seviyesinde yaşaması gerekir diyen Nazmi IRGAT “bu nedenle işkolumuz tekstil başta olmak üzere sanayi üretimi arttırılması gerekir, inşaatlar yaparak ülke ve ekonomi büyümez” dedi.

            Tekstil sektörünün ekonomik krizden dolayı daraldığına dikkat çeken Genel Başkan, ekonomik daralmaların, krizlerin sonucu ne olursa olsun “örgütleneceğiz, büyüyeceğiz, işyerlerimize sahip çıkacağız” diyerek ne olursa olsun Teksif Sendikası’nın örgütlenme ve büyüme iddiasının her daim devam edeceğinin altını çizdi. “Teksif Sendikası olarak ne iktidarlardan ne de bazı kesimlerden medet umarak bu günlere geldik, bizlerin tek desteği işçidir emekçidir. Bu nedenle de Türkiye’nin tekstil işkolundaki en büyük sendikası Teksif Sendikası’dır ve daha da büyümeye devam edeceğiz” dedi. 

            Yeniden çalışma hayatının gündemine oturan kıdem tazminatının fona devri konusuna da değinen Genel Başkan Nazmi IRGAT, “insanların var olan haklarının kaybetmesi kadar kötü bir durum olamaz. Bu nedenle elimizde kalan son hakkımızı kıdem tazminatımızı vermemek için elimizden gelen bütün mücadeleyi göstereceğiz” dedi.

            Konuşmasında ülkenin genel ekonomik durumu ve emekçilerin ekonomik şartlarına da değinen Yeni ailemize katılan işyerleri ile yaklaşan münferit ve grup toplu iş sözleşmeleri hakkında da bilgi vererek, “elbette ki işyerlerini de yaşatmak, bacalarını tüttürmek en büyük hedefimiz ancak hiçbir toplu iş sözleşmemizde enflasyon altında bir zammı, bir hak kaybını hiç kimse aklına bile getirmesin” dedi ve Başkanlar Kurulu’nun ülkemize, emekçilere ve bütün teşkilatımıza hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanlarının söz almasıyla devam eden 22. Devre 1. Dönem Başkanlar Kurulu dilek ve temennilerin ardından son buldu.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU  

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 19. 20. 21. [»] [»»]