BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 12/01/2022

BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

 

 

            Sendikamız 22. Devre 6. Dönem Başkanlar Kurulu 12 Ocak 2022 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplandı. Genel Başkanımız Nazmi Irgat başkanlığında toplanan Başkan Kurulu toplantısına Genel Yönetim Kurulu, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanları ve sendikamız uzmanları katıldı.

            Genel Başkanımız Başkanlar Kurulunda konuşmasına “öncelikle Yavru Vatan olarak ifade ettiğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” diyerek başladı. Dünyayı etkisi alan ve içinden geçtiğimiz Koronavirüs pandemisinin hala çok tehlikeli olarak hayatlarımız tehdit etmeyi sürdürdüğünü söyleyen IRGAT, “bu dönemde başta işyerlerimiz olmak üzere, bütün sosyal hayatımızda sağlığımızı koruyacak tedbirleri elden bırakmamalıyız ve mutlaka aşılarımızı yaptırmalıyız” dedi. 2022 yılının ülkenin bütün kesimleri için zor bir yıl olacağını söyleyen Nazmi Irgat, çalışma hayatı istatistiklerinden, kayıt dışı çalışmanın yaygınlaşmasından ve artan işsizlikten bahsetti.

            2022 yılında uygulanacak olan asgari ücretin oransal olarak yüksek bir oran olduğunu ifade eden Genel Başkan IRGAT, yükselen enflasyon ve azalan alım gücünün asgari ücret zam oranını bir anda eritebileceğinden endişe ettiğini söyledi. Son toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonunda yine işçi heyeti temsilcisi olarak görev yapan Nazmi IRGAT, komisyonda alınan asgari ücretten gelir vergisi alınmaması kararının TBMM’de yasalaşması sürecinin bilgilerini de aktardı. Asgari ücretin ne yazık ki Türkiye’de bir yaşam ücretiymiş gibi algıladığına dikkat çeken Genel Başkan IRGAT, “asgari ücret bir yaşam ücreti değil, bir toplu pazarlık değil, sosyal bir taban ücrettir” diyerek, ülkemizde ucuz emek üzerine bir ekonomik sistem kurgulanmaya çalışıldığını söyledi.

            Teksif Sendikası’nın ülkemiz için çok önemli bir sektörde emek mücadelesi verdiğini belirten Genel Başkan Nazmi IRGAT, “Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ile yürütülecek 26. Dönem Grup toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinde de kazanılmış hiçbir haktan taviz vermeden üyelerimiz ve sektörümüz için yeni haklar almaya kararlıyız, hiçbir emekçi kardeşimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” dedi.

            Genel Başkan Nazmi IRGAT, 22. Devre 6. Dönem Başkanlar Kurulunun başta Teksif Sendikası teşkilatı olmak bütün emek hareketine ve emekçilere hayırlar getirmesini diyerek sözlerine son vererek sözü şube başkanlarına bıraktı.

            Şube Başkanlarının görüş ve önerilerinin tartışılarak devam ettiği 22. Devre 6. Dönem Başkanlar Kurulu sendikamız teknik uzmanlarının sunumlarının ardından çalışmalarını tamamlayarak son buldu.

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 16. 17. 18. [»] [»»]