DERİTEKS SENDİKASI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI İLE SENDİKAMIZA KATILDI
Yayın Tarihi : 06/05/2024

DERİTEKS SENDİKASI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI İLE SENDİKAMIZA KATILDI

 

Sendikamızın Olağanüstü Genel Kurulu 5 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleşti. Olağanüstü Genel Kurulu yönetmek üzere, Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin ÇETİN seçilirken, Divan Başkan Vekilliğine Hukuk Müşavirimiz Avukat Serkan MERCİMEK, Divan Katip üyeliklerine, İnegöl Şube Sanko iş yeri sendika baştemsilcisi Gülçiçek AYDIN, Edirne Şube Erak Tekstil iş yeri sendika temsilcisi Nursel YILMAZ, Yedikule Şube Vakko iş yeri baştemsilcisi Zinnet DELİBAŞ seçildi.

 

Olağanüstü Genel Kurulda delegelere hitap eden Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ve bu durumdan olumsuz etkilenen emekçilerin yaşadığı sıkıntılara değindi. Örgütlenme önündeki engellere ve sektörün mevcut durumuna da değinen Genel Başkan IRGAT, "Türkiye ekonomisi büyüyor, biz küçülüyoruz. Daha Mayıs ayında, asgari ücret, açlık sınırının altına düşmüştür. Her geçen gün yoksullaştığımıza dikkat çekerek; bu vergi sistemi, hakkaniyetli değildir, adil değildir. İşçiler olarak, ücretliler olarak, en büyük vergi mükellefiyiz. Gelirimizden vergi ödüyoruz, harcadığımızdan vergi ödüyoruz. Kaşıkla alıp, kepçeyle veriyoruz. " dedi. Olağanüstü genel kurul ile birlikte Deriteks Sendikası’nın bundan böyle TEKSİF Sendikasına katılacağını da belirten Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, bu katılmanın bütün TEKSİF Sendikası teşkilatına ve üyelerimize hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

 

Olağanüstü Genel Kurul sonucunda, bir süre önce varlığını olağanüstü genel kurul ile lağveden Deriteks Sendikası, TEKSİF Sendikası'na resmen katılmış oldu.

 

Teşkilatımıza tüm camiaya ve üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.

 

#sendikalhaklar #teksifsendikası

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 20. 21. 22. [»] [»»]