GAZİANTEP ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 23/11/2017

GAZİANTEP ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

NURİ BAY ŞUBE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE YENİDEN SEÇİLDİ

 

Gaziantep Şubemizin 22. Olağan Genel Kurulu, 19 Aralık 2017 Pazar günü gerçekleşti. Genel Kurul sonra yapılan seçimlerde delegelerden aldığı oylarla Nuri BAY yeniden Şube Başkanı seçildi.

 

            Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen sendikamız şube başkanları ve misafirlerin katıldığı Gaziantep Şubemizin 22. Olağan Genel Kurulu Şube Başkanı Nuri BAY’ın açılış konuşmasıyla başladı. Delegelerce sunulan Divan önergesine göre, 22. Genel Kurul Divan Heyet Başkanlığını Genel Mali Sekreterimiz Adil ATİLA, Başkan Vekilliklerini Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN ile Bursa Demirtaş Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA üstlenirken, Divan Katip Üyeliklerini ise Edirne Şube Başkanı Şaban GİRGİN ve Aydın Şube Başkanı Bayram ÇAKMAK üstlendi.

 

GAZİANTEP BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR ŞEHİR

 

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden Genel Kurul’da konuşan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT çalışma hayatı dinamikleri, yaklaşan asgari ücret zammı ve sendikaların durumuna değindi. IRGAT konuşmasında sendikal örgütlenmenin zorluğuna değinerek “Gaziantep bizim için önemli bir şehir. Burası bir sanayi kenti, sanayi kenti olan yerlerde farklı bir yaşam biçimi olur. Sanayileşmiş ülkelerde demokrasi var. Türkiye olarak buna erişmekte oldukça mesafe kat ettik. Çalışan sayımız artıyor, artan işçi sayısına rağmen örgütlenme yok, istediğimiz boyutta değiliz. Yardımlaşmayı seven milletiz, bu yörenin kendine has özellikleri var. Biz ülkemizin gelişmiş, çağdaş toplum olmasını istiyorsak sanayi ve diğer sektörlerin gelişmesi büyümesi gerekir. Siyasi iktidarlardan da teşebbüsleri arttıracak hamleler yapılmalı. Türkiye’de insanlar sendikal haklarını kullanamıyor. Örgütlenme kavramı yok oldu. Demokrasinin olmazsa olmaz kuralı örgütlenmedir” şeklinde konuştu.

 

Genel Kurul sonunda gerçekleşen seçimler sonucunda Nuri BAY yeniden Gaziantep Şube Başkanlığı görevine seçildi.

 

22. Olağan Genel Kurul sonucu Gaziantep Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Nuri BAY                                 Şube Başkanı

Ali TOP                                   Şube Başkan Vekili

Ramazan ERTURAL                Şube Sekreteri

Servet EŞKİ                             Şube Mali Sekreteri

Salih KARSIZ                           Şube Yönetim Kurulu Üyesi

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]