İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 05/10/2021

İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

 

            Eğitim Dairemizce 2021 yılı eğitim takvimi çerçevesinde planlanan “İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Semineri” 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Sendikamız Eğitim Uzmanı Gizem Küçükkömürler’in program takdimi ile başlayan seminerin açılış konuşmasını Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin Çelik Yaptı. Konuşmasında, pandemi şartlarından dolayı uzun bir süredir gerçekleştirilemeyen eğitim seminer programıyla yeniden bir aradaolmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Ersin Çelik, işyeri baş temsilci ve temsilcilerinin seminer programından ve eğitmenlerden en üst derece yararlanmalarını dilediğini ifade etti.

            İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Seminerinde temsilcilere hitap eden Genel Başkanımız Nazmi Irgat, uzun zaman sonra üyelerimiz ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Konuşmasında işyeri sendika temsilciliğinin sendikal hareket açısından çok önemli olduğunu kaydeden Genel Başkan Irgat, “siz temsilcilerimiz yıldırımı engelleyen paratonerlersiniz, sendikamızın temel taşlarısınız” dedi. “İşyerlerinde üzerlerinizdeki yükün farkındayız, bu nedenle de sizlerin eğitimine büyük önem veriyoruz” dedi.Genel Başkanımız Nazmi Irgat, katılımcılara verimli bir eğitim seminer programını geçirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Türkiye’nin dört bir yanındaki işyerlerindeki toplam 223 baş temsilci ve temsilcimizin katılımıyla iki grup halinde gerçekleşen “İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Semineri”nde eğitim uzmanları, hukukçu ve akademisyenler tarafından, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalığı”, “Temsilcinin İletişim Dili”, “İşyeri Temsilcisinin Hakları, Görev ve Sorumlulukları” ve “Pandemide Sosyal Güvenlik Hakları” başlıkları altında eğitim verildi.

            4 Ekim 2021 tarihinde başlayan eğitim seminerleri 10 Ekim 2021 tarihinde son buldu.

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 14. 15. 16. [»] [»»]