İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 25/04/2019

İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

 

 

 Sendikamız Eğitim Bürosu’nun 2019 yılı eğitim takvimi çerçevesinde İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Semineri 25 Nisan 2019 tarihinde Ankara Anadolu Downtown Hotel’de gerçekleşti.
 
 Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterimiz Ersin ÇELİK’in program tanıtımı ile başlayan seminer, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından devam etti. Eğitim seminerinde Nisan ayının başında zamansız şekilde kaybettiğimiz Isparta Şube Başkanımız Merhum Ali YILMAZ da anıldı.
 
 Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, ülkemizde ve dünyada tekstil sektörünün genel durumunu ele aldı. İmalat sektörünün tamamında bir daralma yaşandığını ifade eden Genel Başkan IRGAT, “sorumlusu olmadığımız ekonomik krizlerin faturası biz emekçilere kesiliyor” dedi.
 
 Teksif Sendikası’nın ülkesine, bayrağına, İstiklal Marşı’na, işine, emeğine ve yerine sahip çıkan bir anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “biz memleketimiz, emeğimiz için çalışırken en tabi anayasal hakkımız hala engelleniyor ve işçiler sendikalı olmakta büyük güçlük çekiyor, örgütlenme hakkını kullanamıyor” şeklinde konuştu. Demokratik toplumun örgütlü toplum olduğuna dikkat çeken Nazmi IRGAT, ülkemizde hala sendikalı olduğu için işinden atılan binlerce insanımızın olduğunu söyleyerek örgütlenme oranındaki düşüklüğe vurgu yaptı.
 
 Sosyal devlet olgusunun insanlara kömür dağıtan değil, insanına istihdam yaratan devlet olması gerektiğini söyleyen Genel Başkan IRGAT, bu nedenle ülkemizde işsizliğin had safhaya ulaştına dikkat çekti.
 
 Ekonomi ve Maliye Bakanı’nın açıklamaları ardından yeniden çalışma hayatının tehlikeli bir gündem maddesi haline gelen Kıdem Tazminatının fona devri konusunda da konuşan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “elimizde kalan son kalemizi, son hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz, kıdem tazminatımıza sahip çıkacağız, el sürdürtmeyeceğiz” diyerek Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in Genel Kurulu’nda aldığı Genel Grev kararını hatırlattı.
 
 Konuşmasında ülkemizin genel ekonomik durumu ve müzakereleri başlayan Grup Toplu İş Sözleşmesi süreci hakkında da temsilcilere bilgi veren Genel Başkanımız Nazmi IRGAT “gün birlik ve beraberlik günüdür, bizim birlik ve beraberliğimizi koruma günüdür” diyerek sözlerine son verdi.
 
 Eğitim seminerimiz iş hukukunda güncel gelişmeler konu başlığı ile devam ediyor…

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 15. 16. 17. [»] [»»]