SALTEKS TEKSTİL’DE BASIN AÇIKLAMASI
Yayın Tarihi : 11/02/2019

SALTEKS TEKSTİL’DE BASIN AÇIKLAMASI

 

    Örgütlenme çalışmalarımızın devam ettiği İstanbul Çatalca bölgesinde kurulu bulunan Salteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. de işçi ve sendika düşmanlığı devam ediyor.

 

    Sendikalaşmaya ve sendikaya üye olan işçilere karşı düşmanca bir tavır sergileyen Salteks Tekstil işvereni, anayasal hakkını kullanmak isteyerek Sendikamıza üye olduğu gerekçesiyle 33 emekçi kardeşimizin iş akdine son verdi.

 

    Sendikal faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle işten çıkarılan 33 emekçi kardeşimizle beraber 09 Şubat Cumartesi günü fabrika önünde bir basın açıklaması yapıldı.

 

    Basın açıklamasına Teksif Sendikası Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Ersin ÇELİK, Türk-İş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Teksif Sendikası Genel Başkan Danışmanı Ö. Faruk Büyükkucak, Teksif Sendikası Topkapı Şube Başkanı Özcan Bahar, Teksif Sendikası Yedikule Şube Başkanı Hasan Güneş, Teksif Sendikası Eyüp-Y.Bosna Şube Başkanı Enver Atasoy, Teksif Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel Türkkan, Teksif Sendikası Çorlu Şube Başkanı Salih Koyuncu ve Türk-İş Konfederasyonumuza bağlı kardeş sendikalarımızın Şube Başkanları ve yöneticileri katıldılar.

 

    Yapılan basın açıklamasında Salteks Tekstil yönetiminin işçi kıyımına devam ettiği ve sendikal örgütlülük isteyen işçileri yıldırmak adına işten çıkarttığı belirtildi.

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 19. 20. 21. [»] [»»]