TÜRK-İŞ HEYETİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ
Yayın Tarihi : 05/12/2019

TÜRK-İŞ HEYETİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

TÜRK-İŞ Genel Kurulu’nu temsilen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT Başkanlığındaki TÜRK-İŞ heyeti 5 Aralık 2019 Perşembe günü, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜRK-İŞ adına katafalka çelenk bırakan Nazmi IRGAT Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk, ‘tüketici yaşamak iyi değildir, üretici olalım’ sözünüzün rehberliğinde 1952’den bu güne Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) olarak çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve aşmak için uğraş veriyoruz. Kurmuş olduğunuz demokratik Cumhuriyet sayesinde Olağan Genel Kurulumuzun 23. Yapmanın gurunu yaşıyoruz. TÜRK-İŞ olarak 1 Milyonu aşan üyemizle dayanışma içinde üretimi gerçekleştirmek, çalıma ve geçim şartlarımızı insan onuruna yaraşır hale getirmek, sendika özgürlüğü ve örgütlenme hakkımızın önündeki engelleri kaldırmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bir dahaki genel kurulumuzu daha çok üreten daha müreffeh ve daha örgütlü bir toplum olarak yapma idealimizi bir kez daha yineliyoruz. Bunun için çalışma hayatının tüm paydaşlarıyla eşgüdüm içinde çaba harcamaktan vazgeçmeyeceğiz.

‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!’ Sözünüz her zaman mücadele azmimizin kaynağı olacaktır. Ruhun şad olsun.”

                                                                                                                    Nazmi IRGAT

                 TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri

 

Anıtkabir özel defterine yazılmasının ardından TÜRK-İŞ heyeti Anıtkabir’den ayrıldı.

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 7. 8. 9. [»] [»»]