21. Devre 2. Dönem Başkanlar Kurulu Antalya'da Toplandı
Tarih : 27/10/2015

21. Devre 2. Dönem Başkanlar Kurulu

Antalya'da Toplandı

 

                   Son olarak Ankara'da icra edilen sendikamız Başkanlar Kurulu bu kez Antalya'da toplandı. 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında bir araya gelen Başkanlar Kurulu'na Sendikamız Genel Yönetim Kurulu ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen şube başkanları katıldı. Kurulun açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Nazmi Irgat, ülkemizin başındaki terör belasına değinerek sözlerine başladı. Ülkedeki güvenlik ortamının yatırımlarla birlikte sanayi ve ekonomiye de ciddi zararlar verdiğini vurgulayan Irgat, "ülke olarak kötü günlerden geçiyoruz" şeklinde konuştu.

         Nazmi Irgat, 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede bir hükümet tesis edilememesinden dolayı seçimlerin tekrarlanmasının da ülke ekonomisinde ciddi bir buhran yarattığının altını çizdi. 

         Ekonomik bunalımlardan ilk olarak işkolumuz tekstilin dalgalanmaya başlayarak zarar gördüğünü belirten Genel Başkan Nazmi Irgat, "sektör zarar görmeye başladığında en büyük zararı emekçi kardeşlerimiz görüyor" dedi.

         Konuşmasında örgütlenme, eğitim ve toplu iş sözleşmesi faaliyetlerinden de bahseden Nazmi Irgat, özellikle müzakereleri başlayacak toplu iş sözleşmeleri açısından günümüzün dinamiklerinin göz önünde bulundurulacağını kaydetti.

         Siyasi partilerin seçim vaatlerinin ekonomik bazda olduğunu ve seçimlerden sonra asgari ücrette sevindirici bir artış olacağını belirten  Genel Başkan, asgari ücretin artışının ardından örgütlülüğün korunmasının önemine dikkat çekerken, kayıtdışı istihdamın artmasına karşı da sıkı önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Bu konuda bütün Teksif teşkilatına büyük görevler düştüğünü belirten Genel Başkanımız Nazmi Irgat sözlerine son verdi.

         Açılış konuşmasının ardında 21. Devre 2. Dönem Başkanlar Kurulu olağan gündem ile devam etti. Genel Yönetim Kurulu ile Türkiye'nin dört bir yanından katılan şube başkanları ekonomik ve sosyal veriler başta olmak üzere, işyerlerinde çalışan üyelerimizin sıkıntıları ve yaklaşan toplu iş sözleşmesi hakkında istişarede bulundu.

           

 

 

BASIN BÜROSU

            

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 8. 9. 10. [»] [»»]