BURSA ŞUBEMİZİN 20. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 18/09/2020

BURSA ŞUBEMİZİN 20. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

NİHAT ŞEKER GÜVEN TAZELEDİ

 

Bursa Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulu 13 Eylül 2020 Pazar günü gerçekleşti. İki dönemdir Bursa Şube Başkanlığı’nı yürüten Nihat ŞEKER delegelerden aldığı oylarla güven tazeleyerek yeniden göreve seçildi.

Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra, TÜRK-İŞ 8. Bölge Temsilcisi Ruhi BİÇER, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların temsilcileri, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, basın mensupları ve delegeler katıldı.

Bursa Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’nı Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin ÇELİK üstlenirken, Divan Başkan Vekilliklerini Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN ile İnegöl Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA, Divan Katip Üyeliklerini ise Gaziantep Şube Başkanı Nuri BAY ile Isparta Şube Başkanı Mehmet Emin AKKAYA üstlendi.

Bursa Şubemizin 20. Genel Kurulunda konuşma yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT çalışma hayatının güncel sorunlarının yanı sıra, Koronavirüs salgını sonucunda üretimin azalması ve ekonomide ortaya çıkan bunalım sonucunda emekçilerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara değindi.

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in ve Teksif Sendikası’nın Bursa’da kurularak büyüdüğünü ve Bursa’nın her zaman emeğin başkenti sayıldığının da ifade eden Genel Başkanımız Nazmi IRGAT konuşmasının sonunda Bursa Şubesinin 20. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

20. Olağan Genel Kurul sonunda yapılan seçimler sonucunda Bursa Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Nihat ŞEKER                            Şube Başkanı

Ali ÇAVUŞOĞLU                      Şube Başkan Vekili

Hakan UMUTKAN                    Şube Sekreteri

Muhammer GÖZÜTOK            Şube Mali Sekreteri

Ali GÜL                                     Şube Y.K. Üyesi

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.