Çerkezköy Şube Genel Kurulu
Yayın Tarihi : 12/09/2013

Çerkezköy'de 13. Genel Kurul İcra Edildi

 

Sendikamız Çerkezköy Şubesi’nin 13. Genel Kurulu 8 Eylül 2013 Pazar günü Çerkezköy Güneşler Otel'de icra edildi. Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, Genel Başkan Yardımcılarımız Metin KIR, Ali SEYVAN, Genel Sekreterimiz Mustafa BURGAZ ve Genel Mali Saymanımız İbrahim ÖNER'den oluşan sendikamız Genel Yönetim Kurulu üyelerinin tam katılım gösterdiği kongrede mevcut Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN yapılan seçim sonunda yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Çerkezköy Şube Genel Kurulu'nda Divan Heyeti Başkanlığını Genel Mali Saymanımız İbrahim ÖNER, Başkan vekilliklerini Aydın Şube Başkanımız Bayram ÇAKMAK ile Bursa Pilot Şube Başkanımız Ekrem SARAÇOĞLU, Divan Katip Üyeliklerini ise Aysun YILDIZ ve Yeliz Petek üstlendi.

13. Genel Kurul'a  Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte , TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Faruk BÜYÜKKUCAK, TÜRK-İŞ Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat KOÇAK, Marmara ve komşu illerde bulunan Şube Başkanlarımız ile sendika üyeleri katıldı.

Divan Başkanı İbrahim ÖNER, ilk sözü Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN'a verdi. 15 ve 19 Ağustos’ta 30 işyeri ve işletmede greve çıkarak başlatılan mücadeleye destek verenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan TÜRKKAN, TEKSİF Sendikası'nın grevle elde ettiği başarı ve grev sürecine değinerek, “işveren sendikası ile yapılan 23. Dönem toplu iş sözleşmesi kitap olarak hazırlanmaktadır ve bütün üyelerimize dağıtılacaktır" dedi. Konuşmasında kıdem zamları eklendikten sonra yapılan hesaplamalar sonucu üyelerimizin çalışma yıllarına göre aldığı zam oranlarına da değinen TÜRKKAN, "mücadelemiz sonunda bunları kazandık" dedi.

 TEKSİF'İN OLDUĞU YERDE 4 İKRAMİYE VARDIR

Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN'ın ardından konuşma yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, TEKSİF Sendikası'nın Türkiye'de son yılların en büyük ve en başarılı grevine imza attığının altını çizdi. Grevde elde edilen kötü niyetli bir takım kimseler karalanmaya çalıştığına değinen IRGAT, "bundan böyle herkes iyi bilsin ki her TEKSİF üyesi yılda 4 maaş ikramiye ve yüzde 100 fazla çalışma ücreti alacaktır, elde ettiğimiz başarı ve imzaladığımız toplu sözleşme sonucu en düşük ücret alan üyemiz kıdem zammı, ikramiye ve ücret zammı eklendikten sonra yüzde 13 ila 27 arası zam alacaktır" dedi.

"Her TEKSİF üyesinin önünü açacak bir toplu sözleşmeye imza attık"

 İktidarların başarısızlığı nedeni ile beş yılda bir ülkede kriz yaşandığına dikkat çeken IRGAT, "Bizler fedakârlıklar yaparken işverenler, insanımızı asgari ücrete mahkûm etmenin uğraşını vermektedir.  Şartları iyileştirmenin en iyi yolunun ikramiye olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın dört ikramiye alması yıllık ücrete yüzde 13 zam olarak yansıması demektir. Bu fark diğer iyileştirmelerle yüzde 16 oranına yükselmiştir" dedi

ÖRGÜTLENMEK İSTEYEN İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILIYOR

Konuşmasında çalışma hayatına ilişkin konulara da değinen IRGAT, yapılan son istatistiklerde bütün tasarrufların çalışanlar ve köylü üzerinden yapıldığına vurgu yaparak, “Tasarruflar dar gelirli insanımız üzerinden yapılmaktadır. Ülkemizde 11 milyon çalışan olmasına rağmen bunların sadece bir milyonu örgütlenebilmiştir. Temeli bilmeden ayrıntıya inilemez. Küreselleşmenin ülkemizde olumsuz sonuçlarını gördük. Emek kendi içinde çakılı kalırken, sermaye dünyaya yayılmaktadır. Son 20 yılda sendikalardaki zayıflamanın nedeni budur. Bu nedeni ortadan kaldırmak için bütün sendikalar birlikte mücadele etmek zorundadır. Ama her örgütlenmek isteyen insanımızın ekmeğine kan doğranmaktadır.  Örgütlenmek isteyen insanımız işinden çıkarılmaktadır” şeklinde konuştu.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT'ın konuşmasının ardından yapılan seçim sonucu mevcut Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN delegelerin oylarını alarak yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Genel Kurul sonrası oluşan yeni Şube Yönetim Kurulu şu şekilde olmuştur;

Mürsel TÜRKKAN            Şube Başkanı

Mehmet Emin KEÇİCİ     Şube Başkan Vekili

Tamer COŞKUN              Şube Sekreteri

Bekir MUSLU                   Şube Mali Saymanı

Kader CAN                      Şube Y. K. Üyesi

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.