ÇERKEZKÖY ŞUBEMİZİN 15. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 02/08/2021

ÇERKEZKÖY ŞUBEMİZİN 15. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Çerkezköy şubemizin 15. Olağan Genel Kurulu 15 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleşti. Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi Irgat’ın yanı sıra sendikamız Genel Yönetim Kurulu üyeleri, Türk-İş Bölge 1. Bölge Temsilcisi, Türk-İş İl Temsilcisi, sendikamız şube başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Türk-İş’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri ile delegeler katıldı. Genel Kurula ayrıca sendikamızın örgütlenme çalışmalarının sürdüğü Tayeks Tekstil emekçileri üyelerimiz de katıldı.

Delegelerin verdiği Divan önergesi ile Çerkezköy Şube 15. Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığı’na Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin ÇELİK, Başkan Vekilliklerine Gaziantep Şube Başkanı Nuri BAY ile Bursa Şube Başkanı Nihat ŞEKER, Divan Katip üyeliklerine iseEdirne Şube Başkanı Mehmet KAFA ile Kayseri Şube Başkanı Yavuz CANBAZ seçildi.

Vatan müdafaasında şehit düşen güvenlik güçlerimiz ile iş cinayetlerine kurban giden emek şehitleri anısına yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden Çerkezköy Şubemizin 15. Olağan Genel Kurulunda, Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar söz alarak genel kurulun hayırlı olmasını diledi. Adnan UYAR’ın ardından Genel Kurula hitap eden Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, çalışma hayatının dinamik bir yapı olduğunu, problemlerin her zaman olabileceğini ancak birlik ve beraber oldukça her türlü sıkıntının üstesinden gelinebileceğini söyledi. Konuşmasında, bundan beş yıl önce ülkemizde teşebbüs edilen hain darbe girişimini lanetleyen IRGAT, darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diledi.Tekstil sektörünün Türkiye’nin en önemli sektörlerinin başında geldiğini ifade eden IRGAT, “Büyük Atatürk’ün ekonomik kalkınmayı başlattığı sanayileşme tekstil sektörüyle başlamıştır, dolayısıyla Türkiye’nin sanayileşme hamlesinin başını sektörümüz çekmiştir” dedi. “İnsan bizim için en kutsal değerdir bu anlayışla çalışmalarımıza devam ediyoruz, biz sendikalar demokratik kitle örgütleriyiz ve insan odaklı çalışıyoruz” diyen Genel Başkan Nazmi IRGAT, COVID-19 salgınının çalışanlar, işyerleri ve ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinden de bahsederek, bütün  üyeleri hem korunma kurullarına uymaya hem de aşılanmaya davet etti. Ülkemizin ve çalışanların yaşadığı sıkıntılara da konuşmasında değinen IRGAT, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik bunalımlar hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, Çerkezköy Şubesinin 15. Olağan Genel Kurulunun başta Çerkezköy emekçilerinde, ülkemize ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini diledi.

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, konuşmasının ardından, Çerkezköy Şubesinde uzun yıllardır  şube yönetim kurulu üyesi olarak görev almış ve aynı zamanda Temtaş Tekstil A.Ş. işyeri sendika baştemsilciliği görevini de yürütmüş olan Kader CAN’a ve geçmiş dönemlerde şube yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuş Ali Gör’e emekli olmalarından dolayı, Teksif Sendikası teşkilatına verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kurulların ibrası ile süren Çerkezköy Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN delegelerden aldığı oylarla güven tazeleyerek yeniden aynı göreve seçildi. Çerkezköy Şubesinin yeni şube yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

 

Mürsel TÜRKKAN       Şube Başkanı

Akif GÜNEŞ                Şube Başkan Vekili

Hasan DİNÇER           Şube Sekreteri

Hüseyin İNANÇ           Şube Mali Sekreteri

Hüseyin ÇELİK            Şube Y.K. Üyesi

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.