Hainlere Gereken Cevap Anında Verildi
Tarih : 18/08/2011

9 VATAN EVLADINI DAHA KAYBETTİK

HAİNLERE GEREKEN CEVAP ANINDA VERİLDİ

Hakkari- Çukurca Karayolu’nun 12’nci kilometresinde PKK’lı teröristlerce 4 ayrı noktaya döşenen mayınların patlatılması   ve roketatarlı saldırı sonucu dün 8  asker ve bir korucu  şehit olmuş,  8’i ağır 15 asker  yaralanmıştır.

Aynı günün gecesi ve sabaha karşı  Türk Hava Kuvvetlerine bağlı iki jet filosu Kuzey Irak içlerindeki başta Kandil olmak üzere 5 terörist kampındaki 17’si uçaksavar mevzii 60 hedefi bombalamıştır.

Son günlerde özgürlük, demokrasi ve siyaset söylemleri; cinayet, hıyanet  ve  kalleşlikle karşılık bulmuş,   yol kesme, adam kaçırma olayları ve hain saldırılar bardağı taşıran son damlalar olmuştur.

45 gün içinde 45 şehit verilmesi kamuoyunda büyük tepkilere yol açmış, “daha ne bekleniyor” sorusu ön plana çıkmış, ancak son kalleş saldırının ardından  hava harekatı yapılması, karadan da operasyonların sürdürülmesi Türk halkının ateş düşen yüreğine su serpmiştir.

Ülkeyi yönetenler nihayet ;saldırıları,  olayları, davranışları, söylemleri değerlendirerek, iyi niyetle yaklaşımın, siyasi açılımın ve cömertçe verilen hakların akan kanı durdurmaya yetmediğini görmüşlerdir.

Terörle canları pahasına mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin bu hainlere gereken cevabı verecekleri inancı içindeyiz.

Teksif Sendikası olarak başta şehitlerin aile ocağına  ve Türk milletinin bağrına saplanan  acıyı yürekten paylaşıyor, bu alçakça saldırıyı lanetliyor,

Aziz canlarını bu ülkenin bölünmezliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü için feda eden vatan evlatlarına Allah’tan  rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Genel Yönetim Kurulu A.

Nazmi IRGAT

Genel Başkan

 

 

Basın Açıklamaları
1. 2. [»] [»»]