Hugo Boss'ta Sendikalı Olmak Yasak Mı?
Tarih : 19/10/2011

 

    ÜNLÜ MARKANIN KARANLIK İÇYÜZÜ
HUGO BOSS'TA SENDİKALI OLMAK YASAK MI?  

   İzmir Gaziemir Serbest Bölgedeki Hugo-Boss fabrikasında örgütlenme çalışmalarımız, tüm engellemelere rağmen devam ettirilmektedir. 3.500 işçinin emek verdiği uluslararası ihracata dönük bu ünlü markayı üretenler ne yazık ki travma derecesine varan ağır manevi baskı, işten çıkarılma tehditi altında yaşam savaşı veriyorlar. İşveren'e göre tek suçları sendikalı olmak  istemeleri...           

    Ülkemizdeki sendikal hak ihlalleri uluslararası boyutta ve hükümet nezninde dikkatle takip edilmesine rağmen, Gaziemir Serbest Ticaret Bölgesindeki uygulamalar acımasızca devam etmektedir.          Hükümetin sendikal yasaları daha özgürlükçü, daha demokratik, toplumsal ve sosyal hayatla daha uyumlu hale getirmek için çaba harcadığı bir dönemden geçiyoruz. Bu ortamda, özellikle Hugo Boss işvereninin, işçilerin en tabi haklarını adeta yasaklaması asla kabul edilecek bir durum değildir.      

    Teksif Sendikası olarak bu haksız, yasa dışı ve insafsız uygulamalara son verilmesi için Hugo Boss emekçileriyle elele bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız. 

Teksif Sendikası                                                            Genel Yönetim Kurulu  

 

Basın Açıklamaları
1. 2. [»] [»»]