Okiteks A.Ş.
Tarih : 15/07/2011

            BASIN VE KAMUOYUNA

   KIYMETLİ KAMUOYU, TÜRK-İŞ 8. BÖLGE TEMSİLCİMİZ, TÜRKİŞ’E BAĞLI SENDİKALARIN KIYMETLİ TEMSİLCİLERİ, BASIN MENSUPLARININ DEĞERLİ TEMSİLCİLERİ, HEPİNİZE HOŞ GELDİNİZ DER, BİZLERE DESTEK VERMENİZDEN DOLAYI ŞAHSIM VE TEŞKİLATIM ADINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.

    BUGÜN BURADA TOPLANMAMIZIN AMACI; ÖZGÜR İRADESİ İLE SENDİKAMIZ TEKSİF’E ÜYE OLAN ARKADAŞLARIM İŞVEREN TARAFINDAN YAPILAN BASKI VE TEHDİTLER SONUCUNDA SENDİKAMIZDAN İSTİFA ETTİRİLMEYE ZORLANMASIDIR.

   İSTİFA ETMEYEN ÇAĞDAŞ İLERİ GÖRÜŞLÜ ÜYELERİMİZE İŞVEREN VEKİLLERİ TARAFINADAN ÇIKIŞ VERİLMEKLE TEHDİT EDİLMEKTEDİR.

  İŞVERENLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELERDE DEFALARCA ŞUNU İFADE ETTİK.  DEDİK Kİ….?

  MADEM BİZE DİYORSUN……… DARBOĞAZDAYIM…. EKONOMİK SIKINTILARIM VAR, ÜCRET ÖDEMEKTE ZORLUK ÇEKİYORUM, BİZLERE BUNLARI SÖYLÜYORSUN BİR TARAFTAN KIDEMİ EN YÜKSEK  SİZE MALİYET ARTIRACAK İŞÇİLERE ÇIKIŞ VERİYORSUN.

SAYIN İŞVEREN AMACIN NE  …..?

NE YAPMAK İSTİYORSUN ………

    BİZ SENDİKA OLARAK; ÜYELERİMİZLE BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE, İŞYERİNİZDE İŞ BARIŞINI SAĞLAYARAK KALİTELİ MALLAR ÜRETİLMESİNDE KATKIDA BULUNMAK, AVRUPA PİYASASINDA SAYGIN BİR YER OLUŞUMUNU SAĞLAMAKTIR.

   SENDİKA OLARAK HEP İYİ NİYETLİ YAKLAŞIMLARIMIZA KARŞIN ; İŞVEREN TARAFI TUTUMU APAÇIK ORTADA…. 

     NE Mİ YAPTI; SENDİKA ÜYESİ  OLAN ARKADAŞLAR İSTİFA ETMEDİKLERİ YÖNÜNDE PSİKOLOJİK BASKI OLUŞTURDU…… İSTİFA ETMEYEN ONURLU ŞAHSİYETLİ DEĞERLİ ÜYELERİM DE ÇIKIŞ YOLUNU GÖSTERDİ.

     AMA ŞU UNUTULMASIN ; CANIMIZIN  PAHASINDA OLSA HİÇ BİR ÜYEMİZİN HAKKI BİR BAŞKALARI TARAFINDAN ENGELLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ  ÜYELERİMİZ RAHAT EDENE KADAR ÜYELERİMİZİN TEMSİLCİLERİ BİZLER, BU FABRİKANIN ÖNÜNDE YATACAĞIZ ARTIK EVİMİZ ŞU FABRİKANIN ÖNÜ OLACAK……….

     SAYIN  İŞVERENE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM İŞÇİ ÇALIŞTIRIYORSUN …… SEN BİR İŞVERENSİN…….. KİMİN SAYESİYLE  BURALARA KADAR GELDİN……… ÇALIŞTIRDIĞIN İŞÇİYE NE VERDİN…….. ;

        NE VERDİ  SÖYLEMEDEN GEÇEMEYECEM …..  HER GÜN PSİKOLOJİK BASKI, HER GÜN SENDİKADAN İSTİFA ETME POLİTİKASI, MAAŞ VERMEME TEHDİT DAHA NELER……………… SAYMAKLA BİTMEZ……

  SAYIN İŞVEREN SEN İŞÇİLERİNİ KÖLE OLARAK ÇALIŞTIRMAK MI İSTİYORSUN…..?

      BİZ DE AZ DA OLSA ÜYELERİMİZİN ÜCRETLERİNDE , SOSYAL HAKLARINDA İYİLEŞTİRMEDE KATKIDA BULUNDUĞUNUZ İÇİN Mİ……? BİZİ ÖCÜ OLARAK GÖRÜYORSUN …… SEN SERMAYENİ ORTAYA KOYMUŞSUN  BU SERMAYENİN KAZANILMASINDA İŞÇİ ARKADAŞLARIMIN DESTEĞİYLE BU SERMAYEYİ KAZANDIN……..  NEDEN ÜYELERİMİZİN AZ DA OLSA İNSANCA YAŞAMASI İÇİN  MÜCADELE EDEN ÜYELERİMİZİ SENDİKADAN İSTİFA ETMEKLE TEHDİT EDİYORSUN…….

    O DA YETMİYOR İŞTEN ATIYORSUN. NOTERLİK İSTİFA ÜCRETLERİNİ DE KENDİN VERİYORSUN BUNLARIN HEPSİNİ BİLİYORUZ. ZAMAN GELDİĞİNDE HERKESİN HESAP VERECEĞİ ELBET BİR YARGI ORGANLARI OLACAKTIR.

   SAYIN İŞVEREN; SENDİKAMIZ TEKSİF ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINA BAĞLI ÇAĞDAŞ İLERİ GÖRÜŞLÜ BİR SENDİKADIR. DEMOKRASİDEN  GELEN HAKLARIMIZI ENGELLEME….. BİZİM GÖRÜŞLERİMİZİ DİKKATE ALMANIZI İSTİYORUZ. BU İŞYERİNDE ÜYEMİZ YOKSA BARIŞTA YOK .

    ORHANGAZİ HALKI ŞUNU BİLMELİDİR Kİ …  HİÇBİR ZAMAN BAĞCIYI DÖVME NİYETİNDE OLMADIK. NİYETİMİZ ÇALIŞANLARA HER ZAMAN ÜZÜM YEMELERİNİ SAĞLAMAK OLMUŞTUR. KAMUOYU ŞUNU BİLSİN Kİ HİÇ BİR ARKADAŞIMIZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR. BÜTÜN İŞVEREN TARAFINDAN MAĞDUR EDİLEN ARKADAŞLARIMIZA SONUNA KADAR, TEKSİF OLARAK SAHİP ÇIKACAĞIZ VE İŞ AKİTLERİNE SON VERİLEN ÜYELERİMİZİN KÖTÜ NİYETLİ OLDUĞUNUN ÇIKIŞLARIN SÖYLENDİĞİ GİBİ EKONOMİK NEDENLERDEN OLMAYIP, KESİNLİKLE ART NİYETLİ OLDUĞUNU BİLMEKTEYİZ.

  TÜM ÇIKIŞI VERİLEN ARKADAŞLARIMIZIN DAVALARI HUKUKÇULARIMIZ TARAFINDAN AÇILMIŞ BULUNMAKTADIR.

   BİZLER; BU ÇIKIŞLARIN VE ZORLA SENDİKADAN İSTİFA ETME TEHDİTLERİNİN  DERHAL SON BULMASINI İSTİYORUZ. YOKSA BU ÇIKIŞLARIN ZORLA İSTİFA ETME TEHDİTLERİNİN  DEVAM ETMESİ DURUMUNDA BU OLAYLARIN TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA AVRUPA SENDİKALAR BİRLİĞİNE TAŞIMAMIZDAN VE AVRUPA’YLA İŞ İLİŞKİLERİNİN NE DENLİ DAVRANIŞ SERGİLEYECEKLERİNİ BİZLER ÇOK İYİ BİLMEKTEYİZ.

    BUNU DA HERKESİN BİLMESİNİ İSTİYORUZ. BU OLAYLARIN SON OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUZ. ORHANGAZİ GİBİ ŞİRİN BİR İLÇEDE BU TÜR OLAYLARIN MÜSEBBİBİ BİZLER DEĞİLİZ. BİZLER ÇALIŞANLAR ADINA ANCAK BİR DİLİM EKMEKLERİNİN İKİ DİLİME ÇIKMALARINI SAĞLAMAKTIR. HİÇ BİR ŞEKİLDE BACASI TÜTEN FABRİKALARA ART NİYETİMİZ OLMAMIŞTIR. OLMAZDA AMA BİZİM EKMEĞİMİZE GÖZ DİKENLERİNDE GÖZÜ OLANLARINDA KARŞISINDA SESİZ KALMAMIZI KİMSE BEKLEMESİN.

 

                                                  ORHAN KİBAR

                        TEKSİF DEMİRTAŞ SANAYİİ ŞUBESİ BAŞKANI

 

 

 

Basın Açıklamaları
1. 2. [»] [»»]